Історія.

Багато чисельні глядачі, шанувальники Закарпатського академічного обласного театру ляльок всіх вікових категорій називають свій улюблений театр коротко – театр „Бавка”. Саме таку афішну назву взяв собі колектив театру у 2005 році. ФОТО БАВКИ. Чому саме Бавка? Колись у верховинських селах так називали будь-яке театральне видовище, крім того, до складу традиційного лялькового „вертепу”, окрім музикантів та співаків, входив „бавіля”, тобто той, хто працював з ляльками - бавками. Отож, назва театру «Бавка» символічна. І його вистави не залишаються поза увагою як глядачів, так і професіоналів, що дають їм високу оцінку на престижних міжнародних театральних фестивалях.

Історія.Історія.Історія.

Детальніше

Зростання

1988 рік став визначальним у житті Закарпатського театру ляльок. Колектив нарешті отримав стаціонарне приміщення. Це подарувало нові можливості та нові мистецькі перспективи. Відтак лялькарі взялися до праці з новим натхненням.,
ЗростанняЗростанняЗростанняТеатр очолили директор Олександр Туряниця та головний режисер Олександр Куцик. До театру прийшли нові творчі сили – актори Лариса Кравчик, Юлія Чеховська, Світлана Котик, Павло Проданюк, згодом – Дмитро Малий, Ярослава Янек, Олександр Беліков. Стала справжнім фахівцем молода художниця Тетяна Улинець, нині головний художник театру.

Детальніше

Сьогодення

З 2013 року театр очолив новий директор – Мирослав Петій, який має за плечима фахову театральну освіту, досвід практичної роботи актором, постановником. Художнім керівником прийшла людина з досвідом управління театральною справою Марина Білоус. Творчий процес триває. Для вдосконалення професійних навичок акторів в театрі проводяться планові заняття із майстерності актора, вокалу, сценічному руху. Закарпатський обласний театр ляльок щорічно приймає участь у багатьох престижних Міжнародних фестивалях театрів ляльок, про що свідчить його фестивальна карта. Багато сил вкладають у справу розвитку театру ветерани заступники директора Любов Кажоцина та Марія Порада, головний бухгалтер Раїса Яцко, головний адміністратор Людвіг Головач. У театрі і далі підтримується атмосфера творчого пошуку та взаємодопомоги, молоді режисери та сценографи мають можливість пробувати власні сили у самостійних постановках. Крім багато чисельних відзнак на Міжнародних фестивалях.
Сьогодні можна сміливо стверджувати, що театр ляльок „Бавка” став справжнім осередком культурного життя області.

Детальніше

Яндекс.Метрика